Hangi Cilt Tonuna Hangi Renk Yakışır?

Hangi Cilt Tonuna Hangi Renk Yakışır?

Hangi renk tonuna hangi renk yakışır, sorusundan önce bilmemiz gereken hangi cilt tonuna sahip olduğumuzdur. Cilt tonu herkesçe esmer, sarışın ve buğday olarak nitelendirilir. Genel ifade ile ise sıcak, soğuk ve nötr olarak belirtilir. Nötr cilt alt tonuna her renk uyum sağlar. Eğer sıcak ya da soğuk alt cilt tonuna sahip değilseniz bu durumda nötr cildin alt tonuna sahip olduğunuzu söylemek mümkündür. Sıcak ve soğuk olan cilt alt tonundan hangisine sahip olduğunuzu bilmek ise; hangi rengin size daha çok yakıştığını öğrenmeniz açısından önemlidir.

Hangi Cilt Alt Tonuna Sahipsiniz?

Bunun için yapılabilecek birkaç uygulanabilir test bulunuyor. Bunlardan ilki bilette görülen damarların renk tonunu izlemektir. Bu alanda bulunan damar renginize bakmak için bol ışık alan bir yere geçin ve damar renginiz maviye yakın ise soğuk yeşille yakın ise sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz. Eğer hem yeşil hem de moda yakın cilt renk görüyorsanız cilt alt tonunuz nötr olarak belirlenir.

Bu uygulamanın yanı sıra bir test daha bulunuyor. Bir bileğinize altın rengi diğerine gümüş rengi takı takın hangisi size daha çok yakıştı? Altın yakıştı ise sıcak gümüş yakıştı ise soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz.

Soğuk Ton ve Renk

Soğuk cilt alt tonuna sahip olan kişilerin pigmentti kırmızı pembedir. Soğuk tona sahip olan kişilere; lacivert, pembe, mor gibi renkler daha çok yakışıyor.

Sıcak Ton ve Renk Sıcak ton denilince esmerlerin olduğu sanılır ama esmer olan bir kişi soğuk cilt alt tonuna sahip olabilir. Bunun için bahsedilen testleri deneyebilirsiniz. Sıcak cilt alt tonunsa sahip olan kişilerin pigmentti sarıdır. Sıcak tonlu olan kişilere yeşil, kırmızı, turuncu gibi renk tonları daha çok yakışır.